Nõustamis-ja Tugikeskus Hingekeel

Taas alustab rühm kaassõltlastele/sõltlastele.

Rühma on oodatud kõik,  kelle sundmõtteks on saanud teine inimene või on ise sõltuvusse sattunud,  ja see on hakkanud oluliselt tema elu otsuseid mõjutama.   Endasarnaste olemasolu teadvustamine ja vastastikune toetus võib teid aidata oma käitumisvigadest aru saada ja nende tegemise lõpetada.

Rühma juhib  kliiniline psühholoog-terapeut  Malle Luik. Järgmine kogunemine 06.03.14  kell 16.30.
Rühm kohtub iga nädal neljapäeviti aadressil Munga 4, Tartu (MTÜ Hingekeel ruumides), alguskellaaeg on 16.30, kui ei lepita kokku teistmoodi.  Osalemine on tasuta.

Registreeruda saab e-mailil: malle/at/hingekeel.ee, info/at/hingekeel.ee või tel. 56 888 660. Peatse kohtumiseni!

TASUTA psühholoogiline- , kogemus- ja sotsiaalnõustamine (nii individuaalne- kui ka grupitöö) Lõuna-Eestis :
- sõltuvusprobleemidega inimestele ja nende lähedastele
- HIV-positiivse diagnoosiga isikutele ning nende lähedastele 

Sõltlaste  programmi  nõustamisele on oodatud isikud alates 18-ndast eluaastast, kes  tarvitavad   (sh  on lõpetanud tarvitamise)  narkootilisi ja psühhotroopseid aineid ehk uimasteid. Samuti ka nende lähisugulased ja elukaaslased alates 16-ndast eluaastast. HIV positiivsete programmi nõustamisele on oodatud HIV positiivsed inimesed  ja nende lähedased alates 16-ndast eluaastast.

Vastuvõtt toimub Tartus, Munga 4  eelregistreerimise alusel (nii individuaal- kui ka rühmatööks)  e-maili (soovitav) või telefoni teel. Info (ka eelregistreerumise võimalus)  e-posti üldaadressil info/at/hingekeel.ee  (soovitav)
või telefoni teel: 556 459 99, 56 888660

Teenust osutavad:
Malle Luik (psühholoog, loovteraapiline lähenemine) e-mail: malle/at/hingekeel.ee,
Signe Uustal (psühholoog, peretöö, motiveeriv programm) e-mail: signe/at/hingekeel.ee
Avo Vesberg (kogemusnõustaja) e-mail: avo/at/hingekeel.ee,
Maiu Aun (sotsiaalnõustaja) e-mail: maiu/at/hingekeel.ee

Nõustamisteenuste osutamist rahastab ESF programm „Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2014”

12.02.2014.a.  kell 16.30 alustab  pererühm psüühikahäirega inimeste lähedastele.

Rühm sobib peredele ja pere liikmetele, kelle lähedane on haigestunud ja kes tunnevad vajadust saada abi ning toetust toimetulemiseks tekkinud situatsioonis. Pereliikme psüühilise haigestumisega lööb kõikuma kogu pere elurütm ja tasakaal ning see mõjutab tervet peret. See on kogu pere kriis, millega kaasnevad pere teistele liikmetele pinged ning väsimus.

Käsitletavad teemad:   Haiguse müüdid ja valearvamused; haiguste põhjused, kulg ja prognoos; sümptomaatika, ravi; suhtlemine haigega; taastumise staadiumid ja toimetulek kriisis; iseseisvuse arendamine haigel pereliikmel; krooniline haigus ja perekond; pereliikmete eneseabi; sotsiaalsed suhted  ja kogukond; sõltuvused jne. Teemade käsitlemisel arvestatakse osalejate soove ja vajadusi.

Tegevust ja vestlust juhivad psühholoogid/perenõustajad Rena Pent ja Signe Uustal. Rühm koguneb MTÜ Hingekeel ruumides, aadressil Munga 4, Tartu. Rühm saab kokku 14 korda ja rühmas osalemine on tasuta.

Soovijad saavad registreeruda telefonil 539 712 45 (Riina Kenn) või e-posti aadressil riinakenn@hot.ee.

Projekti toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

hmn

hmn

Nõustamis- ja tugikeskus MTÜ Hingekeel pakub aasta lõpuni võimalust saada hea hinnaga pere- ja paarinõustamist. Ühe seansi (kuni 90 min) maksumus osalejatele 30€. 

Soovijatel võimalik osaleda tasuta IMAGO-suhteteraapias (läbiviija/praktiseerija osaleb superviseeritud väljaõppes).

Koht: Munga 4, TARTU

Võta ühendust telefonil 568 886 60 või mailil: hingekeel@gmail.com

Jätkuvalt pakutakse tasuta psühholoogilist-, kogemus-, perenõustamist sõltlastele ja HIV-positiivsetele  ja nende lähedastele

Alates septmebrist alustab uus rühm kaassõltlastele.

Rühma on oodatud kõik,  kelle sundmõtteks on saanud teine inimene,  ja see on hakkanud oluliselt tema elu otsuseid mõjutama.   Endasarnaste olemasolu teadvustamine ja vastastikune toetus võib teid aidata oma käitumisvigadest aru saada ja nende tegemise lõpetada.

Rühma juhib  kliiniline psühholoog-terapeut  Malle Luik. Rühm kohtub iga nädal neljapäeviti aadressil Munga 4, Tartu (MTÜ Hingekeel ruumides), alguskellaaeg on 17.15, kui ei lepita kokku teistmoodi.  Osalemine on tasuta.

Helle Kaasik: “Sõltlasele tundub kasulik kaassõltlase sundkäitumine , sest see võimaldab tal mitte vastutada oma käitumise eest. Kaassõltlasele tundub kasulik sõltlase sundkäitumine (näiteks joomine), sest see võimaldab tal tunda end vajalikuna. Nii sõltlane kui kaassõltlane toetavad niiviisi vastastikku teineteise sundkäitumist ja takistavad teineteisel sellest terveneda.  Kumbki ei võta vastutust omakäitumise eest endale, vaid süüdistab selles teist. Kaassõltuvuse all kannatajal on raske endale teadvustada, et ta midagi valesti teeb. Ta ei tunne, et tema elu sõltuks temast endast ja ta eitab oma rahuldamata vajadusi.”

Allikas:  ”Kaassõltuvus”, autor: Helle Kaasik, http://www.tnk.tartu.ee/0kaassoltuvus.html

Edastan täpsustava info seoses vabatahtlike tugiisikute värbamisega.
Esmalt – vabandan ebamugavuste pärast seoses vabatahtlikuks registreerumisega otse kodulehelt! Nüüd on tehniline viga kõrvaldatud ja võimalik oma sooviavaldus ilma probleemideta meieni toimetada. Tule vabatahtlikuks!

Ootame Teie sooviavaldusi  kuni 04. november 2012.
Kõikide soovijatega võetakse ühendust ja viiakse  läbi värbamisintervjuu (Tartus).

Piirkond: Tugiisikukoolitus  ja  teised  seotud üritused (ko-visioonid, supervisioon, ühisüritused, kohtumised koordinaatoriga)  toimuvad Tartu linnas, kuid teenuse osutamise piirkond võib olla laiem. Transpordikulud on vabatahtliku enda arvelt ja omavastutusel.
Info ja registreerumine (lisaks otse kodulehelt registreerumise võimalusele), telefonil   56 888 660  või e-mail: signe.uustal/at/gmail.com
Kuulutus on avaldatud (koos lisainfoga) ka lehel  http://www.vabatahtlikud.ee/

Projekti rahastab regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital

Hea inimene, kui sa soovid ennast teostada, aidata teisi ning oled huvitatud tööst vaimse tervise valdkonnas, tule meile vabatahtlikuks! Läbi eneseteostuse saad annetada aega, et aidata inimesi, kes sind vajavad!

Tugiisiku töö sisuks on  täiskasvanud psüühikahäirega inimese jõustamine ja juhendamine tema kohustuste täitmisel, õiguste teostamisel ning toimetulekul raske olukorraga  ja sobiva töö leidmisel.

Vastu lubame:
* 36 h vastavasisulist tugiisiku koolitust professionaalidelt
* motiveerivaid  ja lõbusaid üritusi
*tunnustust ja toetust oma tänuväärse töö tegemisel
*huvitavat tööd ja kogemusi tööst psüühikahäirega inimestega
* enesearengu võimalusi organisatsiooni sees

Tööks sobiv vabatahtlik  on vanuses 30+ eluaastat ,  empaatiline, meeskonna töös toimetulev, organiseerimisvõimeline, sotsiaalselt tundlik, suhtlemisaldis  ja väljakujunenud vastutustunde ning väärtustega inimene.

Soovitav:  psühholoogia-, sotsiaaltöö- , õenduse-  jt  vastavasisuliste erialade vanemaealised  üliõpilased, vilistlased ja  spetsialistid või värbamishetkel rakenduseta hoolekandeteenusega kokku puutunud inimesed ( sh pensionärid ja endised, taastunud psüühikahäirega inimesed).

Info ja registreerumine telefonil: 56 888 660 või e-mail: signe.uustal/at/gmail.com. Registreeru vabatahtlikuks!

Projekti rahastab regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 30 other followers